Lapacho 50g

Lapacho 50g

Lapacho (Lapačo), neboli "Čaj Inků" je unikátní terapeutické bylinný čaj vyrobený z vnitřní kůry stromu Lapacho nazývaného také Pink Ipe ( Tabebuia impetiginosa ). Lapačo je používáno v lidové medicíně jihoamerických domorodců pro své antibakteriální, antivirové a antimykotické vlastnosti. Čaj z Lapacha je bez kofeinu a je bohatý na řadu užitečných přírodních vitamínů a minerálů.

Více informací


63,00 Kč

1 260,00 Kč na 1 kg

lapacho_50

Lapacho (Lapačo), neboli "Čaj Inků" je unikátní terapeutické bylinný čaj vyrobený z vnitřní kůry stromu Lapacho nazývaného také Pink Ipe ( Tabebuia impetiginosa ). Má úžasně krásné květy s okouzlující vůní. Strom Lapacho může dosáhnout výšky až 30 metrů a dožívá se 600 až 700 roků. Tento strom roste vysoko v jihoamerických Andách Lýko stromu Lapacho bylo jedním z hlavních léků používaných dávným národem Inků a byl používán po více než 1000 let kmenem Callawaya, který je považován za potomky Inků. Lapačo je používáno v lidové medicíně jihoamerických domorodců pro své antibakteriální, antivirové a antimykotické vlastnosti. Lapačo je také známé pod názvy Taheebo, Mate Ipes, Ipe, Pau d'Arco, Ipe Roxo, Paudarco, Tabebuia avellanedae, Queshua nebo Strom života, pro jeho mnoho cenných a zdraví prospěšných vlastností. Čaj z Lapacha je bez kofeinu a je bohatý na řadu užitečných přírodních vitamínů a minerálů, včetně železa, vápníku, hořčíku, manganu, jódu, bóru, barya a dalších. Čaj Lapačo je znám jako účinné přírodní antibiotikum a vynikající anti-rakovinový bylinný prostředek. Pravidelná konzumace čaje Lapacho posiluje imunitní systém, zlepšuje krev a kvalitu kostní dřeně. Také snižuje šance na cukrovku, různé infekce močového měchýře, artritidu i zažívací problémy. Tento zázračný bylinný lék může být používán k léčbě takových nemocí jako je nachlazení, chřipka, horečky a další příznaky respiračních potíží, podráždění kůže a popáleniny, lupénka, úplavice, osteomyelitida, Parkinsonova nemoc, lupus, vaginální kvasinková infekce, stejně jako mnoho infekčních onemocnění. Uvádí se, že čaj Lapacho může být také použit pro zmírnění stavu pacientů s HIV. 

Existuje řada receptů na čaje Lapacho, protože v každém regionu je tento čaj připravený zvláštním způsobem. Nejběžnější recept na čaj Lapačo je následující: Vezměte 2 čajové lžičky kůry Lapacho, přidejte 1 litr vařící vody a vařte na velmi mírném ohni 5-10 minut. Pak odstavte čaj z ohně a nechte na 20-30 minut vyluhovat. Můžete si také připravit čaj Lapacho předem a skladovat jej v lednici, vydrží i několik dní. Hmotnost balení 50g. Z jednoho balení jde připravit cca 100 šálků čaje.

Od Název Komentář
15-07-2011 Jana K. Výborný čaj Děkuji za bleskurychlé doručení. Lapacho mi moc chutná

Košík  

produkt (prázdný)
Kontakty